Sprinter Koltuk Seçeneği İle Konforlu Yolculuk

Otomobil dünyasında tartışmasınız üst sıralarda olan Mercedes markasının sprinter koltuk seçenekleri ile konforlu rahat bir sürüşü de amaçlanıp otomobil dünyasında liderliğe oturmak istemektedir. İstediğiniz kriterlere göre uygun koltuğun bulunup rahat bir sürüş veya yolculuk geçirmek tamamen elinizde. Mercedes’in mevcut araçlar içerisinde yolcu taşıma kapasitesi yüksek olması münasebetiyle en çok tercih edilen markalarının başında gelen sprinter yolculuk esnasında ayarlanabilme seçenekleri bulunmaktadır. Tek amacı konfor sağlamak ve yolculuğunuzu doyasıya geçirmeniz olması sebebiyle koltuk konforu birinci öncelik olmuştur. Mercedes firmasının 2017 yılına gelmemize rağmen şehirlerarası yolcu taşıma sektöründe en çok kullanılan markası sprinter ile yolcular da rahat, huzurlu ve yolculuğun keyfini doyasıya sürmektedir.

Sprinter Koltuk Neden Konforlu

Şehirlerarası yolculuklarda Türkiye’de en fazla kullanılan marka olması sebebiyle Mercedes’in sprinter marka araçları insan fizyolojisine uygun olarak üretilen koltuklarıyla benzersiz bir yolculuk deneyimi sunmaktadır. Sprinter koltuk konforu insan iskelet sistemi esas alınarak en rahat yolculuk yapabileceği oranlarda üretilmiş olup sıfır çıkma seçeneklerinin bulunduğu gibi ikinci el seçenekleri de bulunmaktadır. Boyun ağrıtmayan omurilik sisteminin sarsılmaması için dizayn edilen koltuklar uzman kişiler tarafından çeşitli deneyler yapılarak en uygun olanı sağlanmıştır. Çeşitli araştırmalar ve deneyler baz alınarak imal edilmekle birlikte üretimlere başlanmış olup en konforlu koltuklar kategorisinde üst sıralarda olduğunu ise kullanım sıralamasından, konfor sıralamasından görebilmekteyiz.

Sprinter Koltuk Üzerine Çeşitli Araştırmalar

Mercedes bünyesindeki bilim insanları insan fizyolojisini esas alarak çalışmalarını sürdürürken bununla birlikte insanların gece uyurken vücutlarının aldığı şekil, en rahat nefes alabilecekleri şekle kadar birçok kıstas belirlenip üretimler başlamaktadır. Mevcut araçlarda olası bir kaza anında yolcunun hiç zarar görmemesi ya da asgari zararla kazayı atlatması çeşitli deneylerle ortaya çıkmakta ve bu deney sonuçlarının birleştirilmesiyle ortaya çıkan karışım bize sprinter koltuk üzerinde de gördüğümüz kaliteli ürünü vermiştir. Otomobil sektörünün en iyilerinden olan Mercedes bu deneyler sayesinde aslında bu basamakları tırmanarak zirveye ulaşmıştır ve bu saatten sonra da bu çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir.

2018-11-01T14:26:45+00:00