Rahat ve Konforlu Koltuklar

Otomobiller için rahatlık ve konfor için tasarlanan pek çok yenilik ve sistem mevcuttur. Bu sistemler aracın hem içi ile hem de dışı ile alakalı olabilmektedir. Lastik sistemlerinden elektronik aksama kadar pek çok nokta rahatlığı destekleyici amaçla düzenlenmektedir. Ancak rahatlık ve konforun en etkili olduğu otomobil ve araç parçası koltuklardır. Renault oto koltuk hem sürücü rahatlığı açısından hem de yolcu rahatlığı açısından pek çok önemli noktaya sahiptir. Öncelikle aracın içerisinde rahat bir oturuş ve sürüş sağlanabilmesi açısından araç koltuklarının yapısı önemlidir. Bel desteği sağlaması özellikle uzun süreli yolculuklarda en önemli konuların başında gelmektedir. Bunun yanında emniyet ve güvenlik açısından sağlam olması ve kullanan kişilerin can güvenliğini sağlayacak yapıda olması gerekmektedir.

Koltuk Seçenekleri

Renault koltuk tasarım ve kullanılan malzeme bakımından pek çok seçeneğe sahiptir. Öncelikle koltuklar rahatlık ve konforu sağlamak amacıyla kullanılması nedeniyle buna yönelik olarak tasarlanmaktadır. Bel ve sırt desteği sağlaması rahatlık yanında güvenliği de temin etmektedir. Çünkü doğru oturuş ve sürüş pozisyonu ile araç kullanılması bu destek ve tasarım ile mümkündür. Ayrıca bu desteklerin ayarlanabilir olması araçları kullanan kişilerin farklı olması durumunda değiştirilebilir olmasını sağlamaktadır. Bunun yanında koltuk başlıkları da yine güvenlik açısından önemli bir ayrıntıdır. Kaza anında sürücü ve yolcu güvenliği başlık ile daha da arttırılmaktadır. Bunlara ek olarak koltukların yapıldığı malzemenin türüne göre de çeşitleri bulunmaktadır. Kumaş ile kaplı koltuklar özellikle önceki araç modellerinde ağırlıklı olarak kullanılmakta iken günümüzde deri veya deri kumaş karışımı olan koltuklar da araçlarda tercih edilmektedir. Bu özellik ve güvenliklerin yanı sıra özel koltuk tasarımlarında masaj yapma özelliği, koltuk hafızaları, ısıtma ve soğutma sistemleri bulunabilmektedir.

Renault Koltukları

Pek çok araç markasında olduğu gibi Renault koltuk modelleri farklı seçeneklere sahiptir. Renault marka araçlar özellikle tasarımı ve şık dizaynı ile göz alıcı bir şekilde üretilmektedir. Araçların koltuk tasarımları da bu şıklığı destekleyici şekilde özel olarak üretilmektedir. tasarımları ile göz dolduran Renault koltukları buna ek olarak pek çok güvenlik avantajları da sağlamaktadır. Ayrıca özel iç tasarıma uyumlu olarak özel koltuk seçenekleri de müşterilerine sunulmaktadır.

2018-11-01T14:26:45+00:00