Özel araç dizaynı belirli bir kullanım amacına hizmet eden farklı nitelikteki araçların kullanımını kolaylaştırmak üzere yapılan birtakım değişiklikleri kapsamaktadır. Yapılan ilk uygulama aracın koltuk ve döşeme tasarımının değiştirilmesi ve zemin ile tavanda değişiklikler gerçekleştirilmesidir. Koltuklarda meydana gelen değişim hem sürüş keyfi hem de rahatlık için oldukça önemlidir. Bu noktada kolay kullanım nedeniyle ilgi gören elektrikli koltuklar da kullanılabilmektedir. Ayrıca iç aydınlatmanın yanı sıra gece sürüşü sırasında estetik bir görünüm elde etmek amacıyla led paneller kullanılmaktadır. Aracın özelliğine ve ihtiyaca göre multimedya sistemleri, araç içi dolaplar ve raf sistemleri daha kullanışlı bir araç meydana getirmek için tercih edilen özellikler arasındadır. Yapılan değişiklikten beklediğiniz verimi alabilmeniz için alanında deneyimli bir firmanın uzmanlığından yararlanmanız şarttır. Sektörde önemli bir yeri olan firmamız özel araç dizaynında farklı uygulamalara imza atmıştır.

Özel Araç Dizaynı Uygulama Alanları

Firmamız tarafından özel araç dizaynı kapsamında birçok araca farklı uygulamalar yapılmaktadır. Mobil hizmet araçları özel olarak dizayn edilen araçlar içerisinde sık rastlanan örneklerdendir. Engelliler için tasarlanan araçlar, mobil vezneler, ve mobil showroom araçları da firmamızın gerçekleştirmiş olduğu özel uygulamalar arasında yer almaktadır. Yarıca bu uygulamalardan mobil ambulansların hizmete hazır hale getirilmesinde yararlanılabildiği gibi gezici hizmet araçlarının hazırlanmasında da yararlanılmaktadır.

Özel Araç Dizaynı ve Mobil Araç Uygulamaları

Özel araç dizaynı uygulamaları çerçevesinde mobil araçlarda birçok değişim yapılmaktadır. Yol yardımı, gezici hizmet, canlı yayın, olay yeri inceleme, afet müdahalesi, operasyon kontrolü gibi farklı kullanım amaçları olan mobil araçlarda özel tasarımın en önemli unsurlarından biri olarak aracın kullanım amacı doğrultusunda teknolojik cihazlar ön plandadır. Bu cihazların belirli bir düzen içerisinde yer alması için araç içerisinde raf sistemleri, kabin ve dolaplar kullanılmaktadır. Aracın iç hacim kullanımının maksimum seviyede sağlanabilmesi için tasarımda kullanılan cihaz ve araçlar ergonomik bir şekilde yerleştirilmektedir. Farklı çevre koşullarında aracın rahatça kullanılabilmesine olanak veren bir iç tasarım yapılmasına dikkat edilmektedir. Özellikle canlı yayın ve olay yeri araçlarında bu husus önemlidir.

2018-11-01T14:26:43+00:00