İyi Bir Çıkma Oto Koltuk En Az Yenisi Kadar Güvenlidir

Çıkma oto koltuk konusunda doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi, çıkma koltukların pek çok güvenlik unsurundan uzak olduğudur. Çıkma oto koltuk satıcıları tarafından, satılmak üzere ayrılan koltuklar, her türlü bakım ve onarımdan geçtikten sonra, satışa sunulmaktadır. Bu nedenle hatalı, çalışmayan parçası yoktur. Çok özel durumlarda, koltuğun hataları olduğu halde sayışa sunulabilir ki, bu koşulda, satıcı, alıcıya bu durumu iletmek durumundadır.

Araçların orijinal koltukları servislerde son derece pahalı bir fiyatlarla orijinal sıfır koltuk alabilmek her zaman mümkün olmayabilir. Dolayısıyla hurdaya çıkmış araçlardan aynı kalitede çıkma oto koltuk alarak bu sorunu ortadan kaldırmak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazla olmaktadır.

Bir çıkma oto koltuğu almak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. İlk olarak aracın rengine, iç tasarımın rengi göz önüne alınarak tercih yapılmalıdır. Bir başka önemli konu ise, koltuğun çıktığı araçtaki durumunun nasıl olduğudur. Bir hurda ya da kazaya karışmış araçtan çıkartılan koltuğun zarar görüp görmediği son derece önemli bir konu olmaktadır.

Yeni alınan çıkma koltuğun, aracımızdaki koltuklarla aynı bağlantı uzaklıklarına sahip olması son derece önemli bir konu olarak ortaya çıkmaktadır. Bu konu kesinlikle şansa bırakılmamalıdır. Aksi halde hem ustamız takarken ikinci bir iş ortaya çıkacak, hem de koltuğun bağlantılarının orijinal noktalardan olmaması koltuğun taşıyıcılığına etki edebilecektir.  Bu konulara dikkat edilmek kaydı ile alınacak çıkma koltuklar uzun yıllar hizmet edebilir.

2018-11-01T14:26:46+00:00