Elektrikli Araç Koltuğu

Otomobillerde kullanılan koltuklar, ilk üretildikleri dönemde yalnızca belirli mesafeler arasında alınan yolu oturarak gerçekleştirmeye yararken zamanla bu amacın içine konforlu gitmek, güvenli gitmek ve son olarak da hem konforlu hem de güvenlikli gitmek maddeleri eklendi. Bakıldığı zaman günümüzdeki araç çeşitlerinde görülen farklılıklar, hemen hemen benzer şekilde otomobil koltuk tasarımlarında da gözüküyor; dolayısıyla bu farklılık içinde spor, VIP, klasik, standart, elektrikli araç koltuğu gibi farklı modellerin varlığından haberdar olmamak mümkün değil!

Elektrikli Araç Koltuğu İhtiyaçları

Elektrikli araç koltuğu, ihtiyaç duyduğu enerjiyi otomobilin aküsünden karşılar. Bu yüzden elektrikli koltuklardan herhangi birisini kullanmak istiyorsanız öncelikle aracınızdaki akünün bu koltukla ne kadar uyum çalışacağını sorgulayarak hatalı karar vermekten kaçınmalısınız.

Kimi elektrikli koltuklar,

  • Isıtıcı özellikleriyle soğuk kış günlerinde keyifli bir yolculuk yaşamanızı sağlar.
  • Isıtıcı özelliğine ek olarak farklı masaj varyasyonları ile gerçekleştirdiğiniz uzun yolculuklarda kan dolaşım problemi yaşamanızı önler. Kan, vücudumuzda dolaşım sergilemezse kanın gitmediği damarlarda tıkanıklık olur ve bu tıkanıklık sonucunda yaygın görülen varisli ayak görüntüsüne yakalanırsınız.
  • Ekstra koruma sistemi sağlayarak konforlu yolculuğun yanı sıra güvenlikli seyahatin de bir numaralı tercih noktası haline gelir.

Elektrikli koltukların kendi özelinde birçok farklı artısından bahsedebilmek mümkün; tabi tüm bu artıları işleme sokabilmek adına her şeyden önce binilen araçla uyumlu modelin seçilmesi gerekir.

Elektrikli Araç Koltuğu Nereden Satın Alınır?

Sıradan, klasik, spor ya da elektrikli araç koltuğu satın alacağınız noktayı doğru belirlemeniz ve yasa dışı yollarla ya da garantisiz şartlarla koltuk satan kişilerden uzak durarak başarısızlıktan kurtulmanız gerekir. Oto koltuk piyasasında sıfır ürünlere gösterilen ilginin aynısı ikinci el ürünlere de gösterildiği için bu iki tip ürün grubunda dönem dönem paslaşmalar olur; yani sıfır müşteri grubu da ikinci gruba kayabilir veya tam tersi yaşanır. Bu durumu fırsat bilen kişiler, özellikle ikinci el koltuklarda iyi niyetli bireylerin suiistimale uğramasına sebebiyet verebilir. Dolayısıyla koltuk satın alacağınız yerin belirlenmesi sırasında rüştünü ispatlamış, yüksek referans noktalarına sahip kişileri bir adım öne koymalısınız ki kendiniz birkaç adım geri gitmeyesiniz.

Elektrikli Araç Koltuğu
Elektrikli Araç Koltuğu İhtiyaçları
Elektrikli Araç Koltuğu Modelleri