Güvenli Çözümler için Kaliteli Ambulans Koltuğu

Ambulanslar, her bireyin kabul edeceği gibi toplumun sağlık güvenliğini sağlayan en önemli taşıtlardır. Dünyanın hemen her ülkesinde, söz konusu zamanlarda ambulansın geçeceği güzergahın diğer araçlar tarafından açılmasından bunu anlayabiliriz. Zira bir adresten hastaneye kadar giden ulaşım süresi ne kadar kısaltılırsa, acil olarak taşınılan bir hastanın sağlığı o yönde sonuç gösterir. Ambulansların ulaşımının yanında diğer önemli etken ise, aracın iç donanımıdır. Son yıllarda gelişen teknik çözümler, ambulans sistemlerine de yansımış, daha etkin müdahaleler için ortam hazırlanmıştır. Özellikle aracın hasta bölümünde yer alan Ambulans koltuğu günümüzde antika tarzdaki konfordan ve donanımdan uzak parçalara göre uzun bir yol kat etti. Artık yeni nesil koltuklardaki oturma konfigürasyonları değişmiş ve standartlara uygun olarak yapıya kavuşmuştur.

Yeni Nesil Ambulans Koltuğu Güvenlik ve İşlevsellik Artıyor

İlkel araçların hasta bölmesindeki koltuklar genellikle bez kaplıydı ve bunun dekontamine edebilme kabiliyeti neredeyse yoktu. Sterile edilmemiş, hijyenden uzak olan Ambulans koltuğu gelecek partideki hastalar için tehlike oluşturmaktaydı. Henüz, oto koltuk modellerinde emniyet aksamları icat edilmediği zamanlarda, kirli koltuk minderi alta süpürülmek ve çağrı bittikten sonra bir kaba koymak kaydığıyla bir nevi hijyenik önlem alınıyordu. Ayrıca koltuk kemeri gibi diğer aksamlar hastaya gerekli pozisyonda tutmaya yaramıyor ve işlevini yerine getiremiyordu. Günümüzde, tecrübelerden ve çağdaş teknolojinin gerektirdiği teknik uygulamalardan yola çıkan üreticiler, hastayı daha rahat ettirmek ve ambulans ekibine daha efektif, hızlı ve güvenilir müdahale etmelerini sağlamak için yeni nesil ambulans koltuğunu geliştirmiştir. Koltuğun üzerinde bulunan tüm konfigürasyonlar gerekli olan her müdahaleye uygun şekilde sunulmakta, üstün kaliteli malzeme ile üretilmiş döşemeler ise hastayı rahatlatacak bir yapıda hizmet unsurlarına hazır hale getirilmiştir.

Ambulans Koltuğu Nereden Bulunur?

Ambulans içerisinde son teknik imkanlar kullanılarak imal edilmiş bir koltuk bulundurmak, sadece hizmet kalitesi değil, toplum sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden, çok daha modern bir Ambulans koltuğu almak için güvenilir firmalarla iletişime geçilmesi önerilir.  Daha uygun fiyata kaliteli bir ürüne Oto Koltukçu aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

2018-11-01T14:26:48+00:00